• +38 067 458 5527
  • info@viru.com.ua
  • +38 067 458 5527
  • info@viru.com.ua

Введення воєнного стану в Україні

Введення воєнного стану в Україні

Sorry, this entry is only available in Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Введення воєнного стану в Україні не прокоментував хіба що лінивий. І це добре, адже байдужість страшніша, ніж некомпетентність. Емоції вирують різні, стикаються діаметрально протилежні думки, від яких медіа простір просто іскрить.

Я не хочу говорити про своєчасність, доцільність, ефективність таких рішень, залишу це на розгляд аналітиків, політиків та військових. Але деякі думки з цього приводу все ж висловлю.

Я намагаюсь відповісти на досить прості та доречні запитання: які задачі вирішить введення воєнного стану, і чи можна було без нього обійтись? Відповідь «аби не звинуватили владу в бездіяльності» в ситуації з неприхованою агресією Росії, влаштовує лише саму владу.

Що ми отримали на даний момент? На мою думку, – новий критерій розділу країни, а саме дискримінацію за регіональною ознакою. Чому воєнний стан введено лише в областях, які межують з країною-агресором? Інші регіони не відчувають, що в Україні понад 10 000 загиблих хлопців, які захищають свою землю від ворога? А курс долара, ціна на пальне теж визначатиметься на регіональному рівні, чи все ж таки вплине на всю країну?

Посилений режим охорони кордону та більш жорсткі правила перетину кордону з Росією не завадять диверсантам потрапити в Україну через Угорщину, Польщу, Словаччину, Молдову. Чим обумовлені такі напівміри?
Питань багато. Відповідей мало.

Так виглядає, що рішення про запровадження воєнного стану скоріше створює широкі можливості для політичних спекуляцій та торгів (що країна мала можливість спостерігати «наживо» ), ніж вирішення воєнного конфлікту.

Єдине, що виглядає прогнозованим – посилені симптоми російської агресії, ескалацію воєнного конфлікту саме тоді, коли Україна активізує зусилля щодо вступу до НАТО.

І ще один важливий момент, який красномовно свідчить про те, що влада вдається до певних маніпуляцій: «незаконно узаконює» зміни в головному Законі України – Конституції. Конституційні зміни було винесено на голосування в той самий день, коли приймали бюджет. Класичний спін-доктор, коли один інформаційний привід перекривається іншим інформаційним приводом. По суті, це виглядає, як намагання втопити в інформаційній хвилі важливе питання – внесення змін в Конституцію без проведення референдуму. Це порушення демократії, порушення прав громадян. Так починається плавний перехід до диктатури.

 

 

Anna Timoshenko, фундатор ГО VIRU – NGO.

#viru #virungo #україна #воєннийстан #ганнатимошенко

*використано фото з вільного доступу, з посиланням на Верховну Раду України, з збереженням копірайту на зображенні.

© 2020 VIRU. All rights reserved.